Instytut GfK Polonia rozwija Panel Gospodarstw Domowych

Od stycznia bieżącego roku próba w Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia została powiększona do 8000 gospodarstw.

Dane o zakupach gospodarstw domowych są już zbierane z powiększonej próby. Trwają także prace związane z dostosowaniem struktury gospodarstw domowych w próbie panelowej do struktury zgodnej z wynikami najnowszego spisu powszechnego przeprowadzonego przez Główny Urząd Statystyczny, które zostały już częściowo ogłoszone.

Opublikowane dotychczas przez GUS informacje dotyczące gospodarstw domowych uwzględniają większą liczbę polskich gospodarstw domowych (wzrost o 1,8 proc. w porównaniu do roku 2002). Opisana została także struktura gospodarstw według miejsca zamieszkania, z której wynika, że w stosunku do roku 2002, liczba gospodarstw domowych w miastach wzrosła o 2,1 proc., natomiast liczba gospodarstw znajdujących się na wsi – o 1,1 proc.

Inwestycja związana z powiększeniem próby w Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia ma na celu zapewnienie jeszcze wyższej jakości raportowanych danych. Powiększona próba umożliwi większą szczegółowość raportowania, a także zaproponowanie nowych, zaawansowanych i unikalnych na polskim rynku analiz dotyczących produktów, sieci detalicznych oraz typów nabywców.


GfK

GfK to jedna z największych firm badawczych na świecie, zatrudniająca ponad 11 000 ekspertów, którzy codziennie starają się odkryć nowy sposób patrzenia na to, jak żyją, myślą i kupują ludzie na ponad 100 rynkach.

GfK nieustannie wprowadza innowacje i stosuje najnowsze technologie i najdokładniejsze metodologie, aby zapewnić klientom jak najlepsze zrozumienie najważniejszych ludzi na świecie: ich klientów.

Kontakt dla mediów

Agata Czapkowska
Senior Researcher

agata.czapkowska@gfk.com
+48 (22) 43 41 425

Maciej Siejewicz

Maciej Siejewicz
Marketing & Communications Manager

maciej.siejewicz@gfk.com
+48 22 43 41 239
+48 500 100 500